ana sayfa > Genel > Zengin Olmak İçin Ne Yapmak Lazım

Zengin Olmak İçin Ne Yapmak Lazım

Perşembe, 23 Şub 2012 yorum ekle yorumlara git

Zengin olmak için ne yapmak lazım?  Bu sorunun cevabını bir çok farklı şekilde vermek mümkündür. Fakat zengin olmak için yapılması gereken en önemli şey çalışkan ve disiplinli olmaktır. Zengin olmak için insanın önüne çeşitli zamanlarda çeşitli fırsatlar çıkar. Bu fırsatları iyi değerlendirmek lazımdır. Şu anda bu yazıyı okurken veya bu sitede dolaşırken, bir fırsatla karşı karşıya olabilirsiniz. Çünkü internet, kullanmayı bilene fırsatlar dünyası oldu artık. Zengin olmak için internetin kullananlar, sürekli ve düzenli çalışanlar iyi paralar kazanıyorlar.

Günümüzde bilgiye erişim internet sayesinde çok kolaylaştı. Ama birde bunu şu yönden bakalım. Bilgi eşittir zenginlik. Zengin olmak için bilgiye zamanında erişim, doğru kullanmak çok önemli bir avantajdır. Bilgi insanı zengin eder.  Microsoft, Google, Facebook, Youtube.. bilgiyi doğru zamanda doğru yerde kullanarak zengin olmuşlardır.

Zengin olmak için sosyal ağların kullanımı da çok avantaj sağlar. Yukarıda ismi geçen firmalar, insanların paylaşma, bedavacılık gibi duygu ve isteklerini kullanarak zengin olmaktadırlar.  Sosyal ağlar üzerinde yapılabilecek işlerin araştırılması ile zengin olmak için ne yapmak lazım düşüncesinin geliştirilmesi faydalı olabilir.

Zengin Olmak İçin Ne Yapmak Lazım

Özetlersek, zengin olmak için fırsatları değerlendirmeyi bilmek lazım. Zengin olmak için düzenli ve disiplinli çalışmak lazım. Umutlu olmak zengin olmak isteyenlerin işini çok kolaylaştırır. Araştırmak, internetin sunduğu imkanlardan yararlanmak lazım.

Ayrıca bu site gibi size düzenli bilgiler veren kaynakların takip edilmesi de zengin olmak için yapacaklarınız konusunda size fikir verebilir.

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 6.5/10 (141 votes cast)
VN:F [1.9.15_1155]
Rating: +9 (from 31 votes)
Zengin Olmak İçin Ne Yapmak Lazım, 6.5 out of 10 based on 141 ratings
 1. hatice
  Perşembe, 12 Tem 2012 zamanında 16:27 | #1

  Zengin Olmak İçin

  Biiznillah, zengin olmak için şu duâyı üçer defa sabah akşam okumalıdır:

  يَا حَمِيدَ ٱلْفِعَالِ ذَا ٱلْمَنِّ عَلٰى جَمِيعِ خَلْقِهِ بِلُطْفِهِ

  “Yâa Hamiyde’l fiaali zelmenni alâa cemii ı halkıhii bilutfihii.”

  Mânâsı:

  “Ey bütün yaptıkları övülmeye lâyık olan ve lütfu ile bütün mahlûkâtına ihsan sahibi olan (Allâh’ım)”

  VA:F [1.9.15_1155]
  Rating: 7.9/10 (11 votes cast)
  VA:F [1.9.15_1155]
  Rating: +4 (from 6 votes)
 1. şimdilik geri bağlantı yok